Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sabiani - Me Kujtohet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Sabian 2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Kujtohet" kënduar nga Sabiani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Andin Randobrava - Me Kujtohet

Ma dhe ti fjalëm at natë duke buzëqeshë
Më the e imja Për jetë do të jesh
Ty të shtrëngova t`putha si asnjëherë
Thash jam i joti përgjithmonë më merr

Ref:
Më kujtohet kur u deshtëm si fëemij
Le ta dinë të gjithë sonte për ty po pi
Athu ku ke ikur e tash ku je ti
Sonte kjo raki mua me bën shoqëri

Veq me një puthje të dashurova ty
Dua të flej por skam gjumë në sy
Ma dhe ti fjalën at natë duke buzëqeshë
Më the e imja per jetë do të jesh

Ref:
Më kujtohet kur u deshtëm si fëemij
Le ta dinë të gjithë sonte për ty po pi
Athu ku ke ikur e tash ku je ti
Sonte kjo raki mua me bën shoqëri

T.b.f - Me Kujtohet

Mr.sheky
Akoma me dhemb shpirti kur I kujtoj syt e tu
Me kujtohen ato dit, kur me thoshe shpirt te du
Me kujtohet teper mir sesa ti me ke dash
Nuk mundem ta besoj, që ike ti aq larg
Nuk mundem ta pranoj qe ty kurr sdo te t’shoh
Kur sdo e harroj, se cfar engjelli un kam njoft
Per mua ti do mbetesh enderr,pergjithmon
U kujtova un per ty, por ishte teper von
Me ka marr shum malli, edhe ti me mungon
Shpirti im te don dhe ndarjen s’e pranon
Jo nuk mundem te harroj ato dy syt e embel
Nuk mundem tët’harroj, per mu do mbetesh enderr
unë të dua ty.dhe kurrë sdo të harroj.. deri diten ..
që do të vdes per ty do të mendoj..... (te dua vetem tyyy).

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh(2)

mc-chali
Ishim shum te lumtur derisa ti ike
Sapo u largove, u vran ndjenjat e mia
Jeten ty ta kam dhon, me thuaj qe me do
Me thuaj qe nuk esht e vertet, qe me ty nuk do te t’sho
Me kujtohet kur mu afrove edhe me the ngadal
Shpirt, mori fund, jasht presheve do te dal
Bota mu permbys dhe dolen lot ne sy
Sesa jemi dash, shpirt, e dim vec ne te dy.
Ta degjoj zerin kur me merr ne telefon
Dalin lot nga syt, kur me thua qe me don
Pse na ndau jeta, dot nuk e kuptoj
Ndoshta Zoti e ka shkru, qe larg teje do jetoj

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh

fidos
Endrrat ti kam fal,eja prap me mua
Jetoj un vec per ty, shpirt shum te dua
Ka helm ne zemer qe nga dita kur ke ik
Mallkoj diten ke shku, larg ne Amerik
Atje ti e bon jeten shum her me te mir
Por te jetoj larg teje, besom, e kam veshtir
Jeta qe jetojm na ndau per se gjalli
Shpirt sa u largove, mu me zuri halli
Te kam dash si asnje tjeter, dhe ti u largove
Por nuk ishte faji yt, shpirt ti e tregove
Me tregove ti gjithcka, arsyen qe ti je nis
Faqen qe ke shkru ne zemren time, kurr skam me e gris

ref:
Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh (2).... te dua vetem tyyyyyyyyyyyyy

Mac 10 - Me Kujtohet

Verse 1 – Mac 10
Akoma me dhemb shpirti kur I kujtoj ato syt e tu/
Me kujtohen ato dit, kur me thoshe shpirt te du/
Me kujtohet teper mir sesa ti mu me ke dash/
Nuk mundem ta besoj, qe ti ke ik aq larg/
Nuk mundem ta pranoj qe ty kurr sdo te t’shoh/
Kur sdo e harroj, se cfar engjelli un kam njoft/
Per mua ti do mbetesh enderr, si tani e pergjithmon/
U kujtova un per ty, por ishte teper von/
Me ka marr shum malli, dhe shum ti me mungon/
Shpirti im te don dhe ndarjen s’e pranon/
Jo nuk mundem te harroj ato dy syt e embel/
Nuk mundem te t’harroj, per mu do mbetesh enderr/

Chorus - Mac 10

Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj/
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj/
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh/
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh/

Ti kam dhen un cka kam pas, per vete ty te kisha/
Qe do te te humbisja, kurr un nuk e disha/
E di qe ti me do, aq sa un te dua/
Forget USA, shpirt, eja me mua/

Verse 2 – Mac 10

Ishim shum te lumtur derisa ti ike nga shqipria/
Sapo u largove, u vran ndjenjat e mia/
Jeten ty ta kam dhon, me thuaj qe me do/
Me thuaj qe nuk esht e vertet, qe me ty nuk do te t’sho/
Me kujtohet kur mu afrove edhe me the ngadal/
Shpirt, mori fund, jasht Shqiprie do te dal/
Bota mu permbys dhe dolen lot ne sy/
Sesa jemi dash, shpirt, e dim vec ne te dy.
Ta degjoj zerin kur me merr ne telefon/
Dalin lot nga syt, kur me thua qe me don/
Pse na ndau jeta, dot nuk e kuptoj/
Ndoshta Zoti e ka shkru, qe larg teje do jetoj/

Chorus - Mac 10

Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj/
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj/
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh/
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh/

Ti kam dhen un cka kam pas, per vete ty te kisha/
Qe do te te humbisja, kurr un nuk e disha/
E di qe ti me do, aq sa un te dua/
Forget USA, shpirt, eja me mua/

Verse 3 – Mac 10

Endrrat ti kam fal, te lutem eja prap me mua/
Jetoj un vec per ty, shpirt shum te dua/
Ka helm ne zemer qe nga dita kur ke ik/
Mallkoj diten ke shku, larg ne Amerik/
Atje ti e bon jeten shum her me te mir/
Por te jetoj larg teje, besom, e kam veshtir/
Jeta qe jetojm na ndau per se gjalli/
Shpirt sa u largove, mu me zuri halli/
Te kam dash si asnje tjeter, dhe ti u largove/
Por nuk ishte faji yt, shpirt ti e tregove/
Me tregove ti gjithcka, arsyen qe ti je nis/
Faqen qe ke shkru ne zemren time, kurr skam me e gris/

Chorus - Mac 10

Shpirt shum te dua edhe pa ty dot nuk jetoj/
Deri diten qe do vdes, per ty do te mendoj/
Nuk kam faj qe te dua, duhet ta kuptosh/
E di qe as ti zemer, kurr sdo me harrosh/

Ti kam dhen un cka kam pas, per vete ty te kisha/
Qe do te te humbisja, kurr un nuk e disha/
E di qe ti me do, aq sa un te dua/
Forget USA, shpirt, eja me mua/
Më Shumë Këngë Nga Sabiani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet