Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Sabiani - Mos Luaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Sabian 2"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Luaj" kënduar nga Sabiani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gramoz Gervalla - Mos Luaj

Edhe vi edhe nuk via i thuhet ksaj dashni
dil niher ne vendin teme kupton zemra
sa me dhem
edhe po edhe jo edhe hajde edhe shko
sa gjynah per fjal dikujt ti me lujt e un me
vujt

REF 2x:
Mos mos mos thuj mos i besoj tjetr
kujt'kam zemer t'kam shpirte nuk
te du per 23 dite

Edhe vi edhe nuk via i thuhet ksaj dashni
dil niher ne vendin teme kupton zemra
sa me dhem
edhe po edhe jo edhe hajde edhe shko
sa gjynah per fjal dikujt ti me lujt e un me
vujt

REF 4x:
Mos mos mos thuj mos i besoj tjetr
kujt'kam zemer t'kam shpirte nuk
te du per 23 dite

Lori - Mos Luaj

ti ma bere me inat
nuk flet asnje fjal,
me vret dal ngadal,
un perseri te pres,
perseri kam shpres
ngadal per ty vdes

Ref:mos luaj mos luaj
mos me ben qe te vuaj,
mos luaj me mua
un vetem ty te dua 2x

ti ma bere me qellim
veq per argetim,
e vrave shpirtin tim
un besnike te kam qendru
kurr ste kam tradhtu
se vetem ty te du...

Ref:mos luaj mos luaj
mos me ben qe te vuaj
mos luaj me mua
un vetem ty te dua 4x

Mos Luaj Me Muaa...
Më Shumë Këngë Nga Sabiani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet