Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Vallë Si Qenka Dashuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Thonë se vyshket dashuria
Thonëse ajo le vetëm ca gjumë
Por tek unë po shtohet dita ditës
Për cdo natë mbeta pa gjumë
Të kërkoj unënë përrall
Të kërkoj në poezi
Ku je humbur,ku je tretur
Sa i mjerë pa ty kam mbetur.
Jo mundem dhe po tëdua
Mbi kujtime të kaloj
Për cdo ditë më shtohet malli
Sikur një herë të t`takoj
Vallë si qenka dashuria
Të jep frymëpastaj të mbyt
Pak e nxehtëe me shumë akull
Flala t`mbetet në fyt

Thonë se koha shëron plagët
Thonë të gjithë se një ditë do Kalon
Por tek unë po ndodh krejt Dicka tjetër
Dita ditës më shumë më rëndon


Ky tekst u dërgua nga Diellza Albioni Fazliu Selimi Uka

Sabri Fejzullahu - Vallë Si Qenka Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallë Si Qenka Dashuria".
3. Video është e këngës "Vallë Si Qenka Dashuria", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 1