Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

I Madhi Dritëro Agolli

Kurrë s`vdes vargu as kënga,
pishtar ndezur rri ndër breza,
gërmë pas gërme i qendisë penda,
fjaltë e arta që përcjell zemëra ...

Mendje ndritur pendë artë,
Ti i madhi, Dritëro Agolli,
nderi i Kombit,vargu uratë,
bir i denjët i këti Trualli ...

Pendë e artë ligjëruar
nga kreshnikët e dardanisë,
besë e fjalë, vigan qendruar,
por si shqipja e lirisë...

Kur t`lexoj vargjet shkruar,
do fjalosem dhe me ty,
qetë e qetë, shturuar, shtruar,
gërmë pas gërme në poezi

- poezi nga Sabrie Selimaj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet