Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Motrës

E kam bërë gati
Valixhen me
mall
Derdhur mërgimit
S'kam kohë
Gërshetat t'i lidh
Ta marr një grusht
dhe
E ta puth Tokën time
Dhe diellin
Më prit motër
Në përqafim si
dikur
Kur luanim me guraleca
E nëna
Na i vishte fustanat e kuq
Na i
krehte flokët
Oborri ynë
M'i djeg shputat sot
Më duket si përrallëzë kjo
jetë!
Ku mbeten ëndrrat e mia?
E kam bërë gati
Valixhen me mall…

- poezi nga Sadbere Gagica Spahija


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet