A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Nje Gaforre

Një gaforre '
Defatore,
Vuri kokën, mbi bastore,
Ju tha tanë me hy ne baste,
Kush nuk vete''!
Gripi e plaste!

Erdhën miq ,
e erdhën shoke,
Erdhi breshka, me rrase n 'kokë!
Thirren lepurin e drenushën
Plot me miq e mbushen fushën!

Por bretkosës seç i plasi
Skllup e në ujë, kokën e rrasi!
Tha nuk vete “kurrë në bastore
Me k 'to ''shtazët hile gjore''

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  129

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019