A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Mos Ma Ve Kombin Në Heshtje!

Mos ma ''ve kombin ne heshtje''!
se jem në luftë qe njëqind vjet.
Ne për trimat' 's'na pikë loti.
për ketë ''tokë është nder te vdesë''! .

Se për varrë te' 'legjendarit''!
qe at ditë kur dha ''kushtrimin.
Amanet e kem prej t 'parit.
Tanë me vdek, për hirrë t 'bashkimit.

Se ''nënëloket'' neper djepa,
Kanë përkundur veç ''shqiponja!
Për këto male, për këto shkrepa,
Tanë të bashkuam jem me ''miliona!

Gjithandej i kem ''folët''!
Ku flamuri i'' kuq ''valon''!
Është e jona ''jetë me jetë''!
''Kotë nuk themi ''autokton''!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  101

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019