A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Bleta

Bletë e vogël punëtore
Me ato krahët gazmore,
Se sa shumë t’i lëshoi zukamë.
Sikur botën n 'krahë e mbanë!

Por me punën qe banë ti’
botë e mbarë ta ka lakmi!
Si për punë si për mjeshtri.
Kush mund t 'beje mjaltin si ty?

Ti na banë ne, me u mbush mend!
Me punua pa u hamend!
“Lum si ty” për punë qe banë!
Na jap "mjaltin qe shëron"!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  288

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019