A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesit Tim 2

Ditë e parë e shkollës.
Me banë me u kujtua.
Se ne vend te lojës.
Duhej n 'shkolle me shkua.

Ma nuk kishim kohë,
te loznim tanë ditën,
sepse atje n 'shkolle!
Do ta gjenim dritën».

Shkova pak me naze.
«Nenën tujë pa prapa».
Por pas disa ditësh,
Ikja shpejt» me vrapa»!

Me te parë mësuesin
Pak, sa u fiksova!
Por se ish «me i miri».
Ketë, shpejt e kuptova.

Kur bënim detyra,
Ai me vinte pranë.
Me behej se kisha.
Timen terë» dynjanë».
Tash dhe mbas kaq vitesh,
«Ruaj me xhelozi».
Vjersha, fjalë te urta».
Qe I mësuam prej tije!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1034

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019