A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nenë

N-enë, ti ishe mrekullia vetë!
E-nderat e kujtimet me te mira, ti mi fale
N-atë e ditë pa reshtur për ty mendoj
Ë-shtë veç kujtimi për ty, qe me benë te çmallëm
S-e veç ai i ëmbëlsi mbanë te gëzoj!

T-i ishe ajo drita e parë qe pashë, me te hapur sytë
I-shin duart e tua te arta qe me ledhatuan, për te me rritë
M-alli për ty "ah sa vjen e rritet
E-unë mbeta larg, ah ç’më banë k ‘to vitet!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1539

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019