Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Bashkë, Me Motra

Bashkë me motra, çmallet shpirti.
Fjalë pas fjale, pa mbarim.
Për krejt kohën qe me iku.
Qe kur vajta për mërgim.

Gazi shqyhet, pa përtim.
Si ylber ndjenjat ndërrojnë vend.
Nata sonte, nuk ka fund.
Sa kujtime kanë zanë rend.

''Motër madhja'', me plotë endje.
shpalos qaste për shumë vite.
Nuk ndien lodhje për shumë orë.
Një ditë tre ne bashkë e pritem.

''E dadë motra'' e përmbush,
me shumë fije prej humori.
Por ta ndali, nuk del kush.
Mall e brengë ne pah na i nxori!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  192

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet