A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike

Kuq E Zinj

Zotë i madh na ka bekuar!
Jemi komb, i shenjtëruar.
Kush na sheh, na ka lakmi.
Se ne jemi KUQ E ZI.

Shqipe nëna ne na rriti.
N 'strofkë mbi kreshta na kaliti.
Po ku ka me mrekulli?
shpirt e zemër, Kuq e Zi.

Jemi bijtë e nënëmadhes.
Ne përkrahje te kombëtares.
Brohorasim me kërshëri!
Kuq e zi, kuq e zi.

Besë e lidhur'' dorë për dore!
Nga fitorja në fitore.
Klithma jonë porsi tërmeti.
Shumë milion, i kem mbas veti!
Eja vëlla me mu dhe ti.
Bashkë te ja themi, KUQ E ZI!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  306

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019