A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Po Ku Ka

M 'thuaj, ku ka, me duar të nenës
me at gazin, plotë magji
kush te thotë, gjithë me shëndet
kur kollitesh, a teshti

Kush te lanë me duar te arta
kush te krehë, e ledhaton
kush ti thotë fjalët me te arta
qe veç nena, i sajon!

Kush te benë, me u qesh nga zemra
e me t, be sa shumë, te kënaqesh
kush ti ve ma të bukurat emra
kush ti puq gushën, e faqet

Kush te pret, e te përcjellë
buzagaz, e ballëlart
kush te fletë, aq shumë me zell
'fjalë e sajë është 'fjalë e artë

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1263

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019