A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Vera

Ka tre stinë, qe po te presim.
Te na mbledhësh tok ,me tok.
Nga çdo kënd, ku "flitet bukur".
Na be bashkë ti, kokë me kokë

Ikim bashkë, ku është freskia.
Shokë e miqtë, në breza, e breza.
Për një vit na "këput mërzia"!
Tash gëzon, gjyshi, nipi e mbesa.

Shpërthen gazi, e cakërrojmë gota.
Kënge e valle oshe tinë.
Janë te tanë "vëllezër e motra".
"Nënëmadhe, kanë Shqipërinë"!

Ty o vere, qe na bashkon.
Te urojmë te "gjithë me zemër.
Atje deti "n'shqip valëzon".
E "shqiptarë na banë me- EMER!

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  288

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019