A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Atje-Në Dubovik

Sa i bardhë paska lind dielli.
Ne atë fshat "të bukur, në Dukagjin.
Në nderim i madh e i vogël!
Bacë "Jusufit pran po i rrinë.

Ne këto troje u linden trimat.
I nderojmë me krenari.
Eh si të ishte lokja gjallë.
Ta "jetoi ketë hijeshi"!

Sot janë bashkë, nipër e mbesa.
Miq e shokë e farefis.
Përballë kullës me bedena.
Sa respekt, i bëjmë trimërisë!


"Jusuf bacë" e ty Bardhosh.
"Përjetësisht ju kemi n 'zemër"!
Njëqind jetë po ti jetosh.
Është "hero" me i bukuri emër.

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  191

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019