A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Ti Dhe Unë

Ne një vatër n, Dukagjin.
Ishim bashkë, për katër vite.
Qe s'do shihem "për dyzet".
Ti, as unë, atë se dite?

Na larguan rrugët. e kurbetit.
Qe për vite na dhanë "thinja"!
I qajmë hallet, njeri tjetrit.
Pyesim, sa janë rritur fëmija?

Ish kënaqësi, kur për herë te parë.
Ti, me shkrove disa fjalë.
S'munda veti besë me i zanë.
Ishte kjo, një "ditë e mbarë"!

Gazi rridhte, nga dy anët!
Kur po flisnim n 'telefon.
Gazi i "miqve është i mbarë".
Nuk di tjetër, si me i thanë!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  145

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019