Sahit Shala Poezi
Sahit Shala

Tema: Poezi Për Atdheun


Merrmë

Me merre mbi krahë moj shqipe mali
gjithë andej ku i ke foletë
atje do gëzojnë, çupa e djali
atje dhe toka ne shqipe flet!

'Mallkua qofsh o pjellë e dreqit,
pse larg vatrës mbetem sot,
se n 'këto rrugët e kurbetit
çdo kafshatë, e lajmë me lot!

- Poezi nga Sahit Shala


- U dërgua nga SahitShala -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0