Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Merrmë

Me merre mbi krahë moj shqipe mali
gjithë andej ku i ke foletë
atje do gëzojnë, çupa e djali
atje dhe toka ne shqipe flet!

'Mallkua qofsh o pjellë e dreqit,
pse larg vatrës mbetem sot,
se n 'këto rrugët e kurbetit
çdo kafshatë, e lajmë me lot!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet