A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Islanda

Flluska dëbore në fund te prillit
te bëjnë me ju ndalë dhe me mendua
këtu nuk ndiej ndaji zë bilbili
se borë e ftohtë, i ka largua!

Ky vend Gejzerësh e mrekullish
ujëvara kristali, janë në çdo anë
te lenë pa fjalë, terë kjo njerëzi
qe vijnë këtu, nga botë tanë.

Kjo tokë e madhe, ne mes oqeani
porsi një pjatë, qëndron n ‘vetmi
përplot me dridhje, shpërthim vullkani
e bëjnë këtë vend, përplot magji!

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019