A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Valës

Ecën pa ndalë, sa poshtë e lart
E të tanë kënaqen, kur ti valëzon.
Me atë lehtësi gati të artë,
Tanë verës trupin na e ledhaton.

Je shumë e butë, na bën plot gaz,
Se verë më verë, kënaqemi shumë.
E kur bie dielli, ti shndritë pa masë,
E se sa shumë të dua unë!

Ecën, valëvitesh, hiq pa u ndalë,
Takon plot njerëz, që gëzojnë lumë.
Ngado qe shkonë i benë te mbarë,
Zbret poshtë, te bregu, pa përtim shumë

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019