A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Shqipja Dhe Shqiponja (Për Fëmijë)

Unë jam Shqipja ,kjo Shqiponja
Unë Shqipëria ,kjo Kosova
Ne gjithnjë shumë jemi dashtë
Por s’na lenin me u bë bashkë!

Por ne kem dhe motra tjera,
qe jetojnë në disa treva.
Do tua them një gjë te madhe.
Ne te gjitha, jem SHQIPTARE!

Por e dini çka thanë nëna?
Se shumë shpejt, ne bashkë do jena
Disa motra jemi tash,
por do behem, t'gjitha bashkë.
Kush s'na ndalë në rrugë te mbarë,
me u bë bashkë, n'bashkim kombtarë

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019