Saim Prenku
Saim Prenku
Saim Prenku
  • Vendlindja:
  • Dritan Kosovë
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Tetor 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore rapsodike
Saim Prenku është këngëtar. Saim Prenku (sharki, u lind me 4 tetor 1972 në Dritan (Drenas). Merret me muzikë që nga viti1 985, filloi të këndoj me axhen e tij Ismajl Prenkun dhe djemtë e tij Agim e Afrim Prenku. Këndoi në grup me Izet Krasniqin e Sylë Krasniqin nga Shipitulla e Kastriotit. Prej vitit 2000 këndon me Haxhi Prenkun.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0