Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sajmir Braho - Dua Me Shume Shqiperine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Me Shume Shqiperine".
3. Video është e këngës "Dua Me Shume Shqiperine", por nuk këndohet nga Sajmir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sajmir Braho - Dua Me Shume Shqiperine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 5"

Komente

Asnjë Koment

02/03/2008

2008-03-02T05:43:13+00:00n'mal mëngjeset e malit
kur këndon bilbili i fushës
fryn e rrëzë e malit
edhe qarku është i skuqur

dua lulet e fushës
ne mëngjeset kur jane plot me vesë
loqkat e bardha te cupes
qe me turr e vrap i pres...

por nga gjitha kto me pare
dua me shume shqiperine
qe ti veje puna mbare
edhe per jete ta kete lirine...

Akordet:

Re-***************
Dua mengjezet e majit
****Do+*******Re-
Kur kendon bilbili i bukur
Re-**************
Kur fryn ereza e malit
***DO+**********Re-
Edhe qarku eshte i skuqur

Ref:
Re-**Sol-*Re-****
Dua lulet e fushese
***LA+*****************Re-
ne mengjez kur jane plot me vese


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë