Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sajmir Braho - Fjala
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjala".
3. Video është e këngës "Fjala", por nuk këndohet nga Sajmir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sajmir Braho - Fjala  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Une Besoj"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 42-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

18/12/2003

2003-12-17T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fjala" kënduar nga Sajmir Braho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anila Qoku - Fjala

Ku ta gjej nje zemer o keshtu si un
Ti them se po vuaj se po vuaj shum
Po me pikon loti zemra pi me qan
Se nuk mundem ta harroj fjalen qe mke dhan.
refreni
Fjalaaaaaaa.....
Fjala fjal vet ke than pse mke lan
Besa bes je betu mke harru
Un jetoj po s'jam gjall me ke vrar
Ke me u kthy prap te un
Por do jet von shum...

Tani je larguar te kujtoj me mall
Sa her emrin tend kujtoj
Zemra m'digjet zjarr
Po me pikon loti
Zemra po me qan
Se nuk mundem ta harroj
Fjalen qe nke dhan..

Duli - Fjala

Fjala shpon ne zemër
q'do djal e q'do femer
fjala del nga goja
te leshon pasoja
fjala nese s'matet
te prishen hesapet
fjala nuk mbaroon
aj qe hesht fitoon

Ref:(2x)
Ku mbet fjala zemra ime
qe ma pate dhaaan
fjal te botës te larguan
te dyve na ndan

(2x)
Fjala esh me fjalën
si deti me valën
nje fjalë nga fjalori
shpirtin seq ma mori

Me fjalë shkruhen emrat
fjala bashkon zemrat
se the te verteten
fjala ta prish jeten
fjala qe don shpirtin
s'luhet per se dyti
me mashtroj fjalaaa
qe zemren ta falaa

Ref:(2x)
Ku mbet fjala zemra ime
qe ma pate dhaan
fjal te botës te larguan
te dyve na ndan

(4x)
Fjala eshte me fjalën
si deti me valën
nje fjalë nga fjalori
shpirtin seq ma moori

Zef Beka - Fjala

Heeejjjjj detit hije i ka vala burrit hije i ka fjala kem 2 vesh e veq ni goj shum me ngu e pak me fol ai qe flet mir e pak me ngu prap ta len marak mos na ban si ajo sot qé flet shum e kurgja sthot eee.

Ai qé flet ven e pa ven ai asht fukara pér men ai qé mizen bulle ban kqyr mos asht politikan kush ta thot fjalen nersy ai asht shok e mik pér ty fjal e mir e nal alltin fjal e keqe e prish shpin eee.

Pa u menue nkoftse fole ke me than hyn fjal ka dole tana tzezat e ksaj bote sta ban qka tban goja jote kush din shum flet pas paku ku shkon fjala shkon dajaku ndaq tverteten me than hak shkurt e shqip fol mos e zgjat
ndaq tverteten me than hak shkurt e shqip fol mos e zgjat
eee.
Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë