Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sajmir Braho - Ajer

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajer".
3. Video është e këngës "Ajer", por nuk këndohet nga Sajmir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sajmir Braho - Ajer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Ilir Dangellia

Teksti:

Irma Kurti

Teksti:

Sajmir Braho

Orkestrimi:

Endri Sina

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

26/12/2011

2011-12-25T23:00:00+00:00Më në fund mahnitur nga dritat
marr frymë në këtë ajër të ri.
Të shijoj lirinë time të bekuar
ku smë njeh, s'do t'më njohë njeri.

Në tokë të shkretë rrjedh kënga e jetës,
kënga e vetmisë,
me tingull të gjatë në shiun e butë
natën vonë në rrugë në qytetin tim
dhe kujtimet e mia të më ngjiten në trup.

Ref:
Do të jetoj, do t'i mbyll sytë e mi këtu
me këta njerëz të shtrenjtë që s'i kuptova kurrë.
Do të vrapoj, do të fshij lotët ashtu pa ngut,
një fjalë të ngrohtë, dikur do ma thonë.


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet