Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili - Ninulle Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

1.
Kur une iki larg
Nje mall me pervolon
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne

2.
Qendroj prane te tjereve
Me shpirt te trazuar, jetoj
Per ty ne nota shkruaj

3.
Fli e enderro, prane teje jam
Per ty jetoj
Fli e buzeqesh
Dhe kur jam larg
Zemra te ndjek
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti,
Larg i perveluar, per ty

4.
Ref. Kur ste kam prane te enderroj
Kur ty te shoh marr fryme jetoj
Je jeta vete, per ty une sot kendoj

5.
Ndihem i gjalle kur ty te prek
Fjalet largohen
Se di as vete
Rreh zemra ime tek ti, tek ti ajjo merr jete

6.
Kur une iki larg
Nje mall me pervelon
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne
Nis e enderroj, prane teje jam
Per ty jetoj
Nis e buzeqesh dhe kur jam larg zemra te ndjen
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti
Larg i perveluar per tyNuk kemi video për këtë këngë.


Sajmir Çili
Publikimi: 14/12/2007
Festivali: Festivali i 46-të në RTSH
Muzika: Sajmir Çili
Teksti: Suela Kalaja
Orkestrimi: Sajmir Çili


Sajmir Çili - Ninulle Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ninulle Per Ty".
3. Video është e këngës "Ninulle Per Ty", por nuk këndohet nga Sajmir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Çili:


Komente 0