Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili - Te Jetosh ?! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

(MUZ,KENDON;SAJMIR ÇILI,TEK;SUELA KALAJA,ORK;ENDRI SINA)

NESE JETA IME MUA ME LENDOI
PRAP KETU JAM SOT
NESE SOT TI VUAN
JETA ME TY LUAN
JO MOS U FRIKESO

TI MOS U LENDO NGA FJALET
DRITEN SYVE MOS JA SHUAJ
NESER PRAP AGON
ASNJEHERE TI MOS ME THUAJ
JETA QENKA SI E HUAJ
KUR TI DASHURON

FAL MIRESI
JETO ÇDO MINUTE SE ME S’VIJNE
DHIMBJEN LARGO
SE JETA ESHTE NJE ,O NJERI

REF

JETEN JETO
MERR FRYME DHE KERKO DASHURI
PAS KRAHEVE TI HI DHE VETMINE
TI JETEN JETO
MOS THUAJ JO
PER ENDRAT QE THUREM TE DY
TE VUASH TI JO MOS KI FRIKE
TI JETEN JETO O NJERI

TI MOS U LENDO NGA FJALET
DRITEN SYVE MOS JA SHUAJ
NESER PRAP AGON
ASNJEHERE TI MOS ME THUAJ
JETA QENKA SI E HUAJ
KUR TI DASHURON

FAL MIRESI
JETO ÇDO MINUTE SE ME S’VIJNE
DHIMBJEN LARGO
SE JETA ESHTE NJE ,O NJERI

NE LOT TI MOS THUAJ
KJO JETE PO MUNDON SHPIRTIN TIM
ME TY JETA LUAN
MOS VUAJ ,POR DASHURO

REF

JETEN JETO
MERR FRYME DHE KERKO DASHURI
PAS KRAHEVE TI HI DHE VETMINE
TI JETEN JETO
MOS THUAJ JO
PER ENDRAT QE THUREM TE DY
TE VUASH TI JO MOS KI FRIKE
TI JETEN JETO O NJERI

FEST R.T.SH 2006


Ky tekst u dërgua nga Sajmir çili


Nuk kemi video për këtë këngë.


Sajmir Çili
Publikimi: 21/12/2006
Festivali: Festivali i 45-të në RTSH
Muzika: Sajmir Çili
Teksti: Suela Kalaja
Orkestrimi: Sajmir Çili


Sajmir Çili - Te Jetosh ?!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Jetosh ?!".
3. Video është e këngës "Te Jetosh ?!", por nuk këndohet nga Sajmir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Çili:


Komente 0