Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili - Hipokrizi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

(TEKSTI; S. KALAJA, Muz S.ÇILI)

SA E SHKURTER DUKET JETA
DHE SA GJERA FSHEH
SA TE HUMBUR DUKEN NJEREZIT
POR PRAP DIÇKA GJEJNE
SYTE E TU GJITHMONE PERLOTUR
THURIN NJE INTRIGE
HIPOKRIZI NE ÇDO MENDIM

E KERKOJ BOTEN E VJETER
DASHURINE KERKOJ
POR SE GJEJ
I SHOH NJEREZIT DHE PSE KANE PRAP SI MJAFTON
SYTE E TU GJITHMONE PERLOTUR
THURIN NJE INTRIGE
OH SA LAKMI NE ÇDO MENDIM
HIPOKRIZI TEK ÇDO NJERI

HIPOKRIZI
NE ÇDO FJALE QE THUA SKA ME DASHURI
PUTHJEN E THARE
SOT E NDJEJ AKOMA THELL NE K'TE VETMI
ME MIRE TE SHKOSH E TE MOS RRISH
UNE NUK JAM VETEM KAM VETMINE

NE KTE BOTE KU ENDRAT FALEN
VETEM JAM GJITHMONE
ATO ENDRA ZHDUKEN NDALEN
TI NUK DI KU SHKON
SYTE E TU GJITHMONE PERLOTUR
THURIN NJE INTRIGE
HIPOKRIZI NE ÇDO MENDIM

E KERKOJ BOTEN E VJETER
DASHURINE KERKOJ
POR SE GJEJ
I SHOH NJEREZIT DHE PSE KANE PRAP SI MJAFTON
SYTE E TU GJITHMONE PERLOTUR
THURIN NJE INTRIGE
OH SA LAKMI NE ÇDO MENDIM
HIPOKRIZI TEK ÇDO NJERI

HIPOKRIZI
NE ÇDO FJALE QE THUA SKA ME DASHURI
PUTHJEN E THARE
SOT E NDJEJ AKOMA THELL NE K'TE VETMI
HIPOKRIZI
TI NE LOT E MBYTUR JE POR SME MJAFTON
PAK DASHURI
ESHTE E VETMJA FJALE QE TI NUK E KUPTON
HIPOKRIZI TEK ÇDO NJERI.


Ky tekst u dërgua nga Sajmir çili


Nuk kemi video për këtë këngë.


Sajmir Çili
Publikimi: 16/12/2005
Festivali: Festivali i 44-të në RTSH
Muzika: Sajmir Çili
Teksti: Suela Kalaja
Orkestrimi: Sajmir Çili


Sajmir Çili - Hipokrizi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hipokrizi".
3. Video është e këngës "Hipokrizi", por nuk këndohet nga Sajmir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Çili:


Komente 0