Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ne Radhe

Keshtu keputem e vdes ne vend,
Njesoj si thyhet a keputet nje dege
E ce i ngjeshur a veshur trend
Me fjale e shkronja,deri ne breke.

Versace,Armani,veshje e shtrenjte
Xhaketa,kollare,i veshur shik
Dhe Gabi sot qenka ne mode,
Blere ne rruge,ne shi e ne pik.

Dhe feste e bukur,plot me flamuj
Krenare te cmendur,pike e zeze,
Ca torten e hane me luge floriri
Torten e madhe,,,sa nje qyteze.

Keshtu keputem e vdes ne vend
Se festa me le nje shije te hidhur,
Sa shume do te doja njerez me mend,
Por koha na qenka,,,,e ardhme e pritur.

Se radha me lodhte,me hante koken
Ne pike te mengjesit,per qumesht e mish,
S’ma merrte mendja,se edhe per torten
Kaq shume mundim,e radhe do te kish.

- poezi nga Sajmir Hide


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet