Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ne Isha (A Jam)

Po c’mund te duroj nga gjithe kjo heshtje,
Dhe vete mali,ka nevoje per jehonen
Syri,ndezur e mban kureshtjen
Nuk mundet dot,ta largoje ikonen.

Keshtu dhe koha,behet ilac i ndryshimit,
I pamjes,i fizionomise se gjithkujt,
Por zemra,s’i fsheh rrahjet e mundimit
Nga syte dhe trupi i askujt.

Andaj ne nje saksi,m’arome te kuqe trendafili,
Kur perulesh,e vadit e i merr ere
Kujtohu per dje,shikome dhe sot,
Pastaj me thuaj ne isha (a jam) me vlere.

- poezi nga Sajmir Hide


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet