Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Kur Ikin Zogjte!

Kur ikin zogjte ne shtegetim,
Por si polen,qe i merr era
Pickojme veten,jemi ne zgjim
E syte i mbajme mberthyer nga dera.

Trishtimin e mbyllim,thelle ne zemer
Me dryn te rende,e mbajme per vete
Mbetemi bosh edhe te zbrazur,
Njesoj si fundi i nje kulete.

Dhe syte shpesh,margaritare
Hapen e mbyllen ne enderrim,
Njesoj si notat e nje kitare
Qajne melodine,deri ne kthim.

Edhe,kur kthehen,ne thjesht i ndjejme
Se zemra nis na rreh,me fort
Na zgjohet shpirti,na del prej dryni
Lotojme e puthemi,prap,s’cmallemi dot.

- poezi nga Sajmir Hide


Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet