A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Nuk Mundem

Nuk mund te jetoj
kur fryme s'mund te marr,
nuk mund te ndaloj
kur jam duke u vrare.

Nuk mundem te fle
kur gjume nuk kam,
nuk mund te jem e lumtur
kur me ty nuk jam.

Nuk mund te jetoje pa shprese
kur ende shpresoj,
nuk mundem te qaj
dhimbjet duhet ti duroj.

Nuk mundem te ngrihem ne kembe
kur gjaku deri te thembra me rrjedh,
nuk mundem te qetesohem
kur qetesine ma kane vjedhe.

Nuk mund te jem e lumtur
kur dua qetesi,
tani jam e humbur
jam fikur si qiri.

- poezi nga Sala Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019