Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sali Mani
(1944-2009)

Këndon kryesisht: Popullore Rapsodike

Sali Mani është një këngëtar i njohur. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23


teksteshqip.com © 2007 - 2017