Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella, Big Basta & Lyrical Son - Start Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Intro:
Hooo hey
Yeah yeah
Na na ky esht start , 2.0.1.1
energji e re...

Samanta Vers 1:
Une kom drejt
jom e sinqert
s'merem me fjalet
qka mendojn tjert
imazhin e kam
ne perferksion
une shum shpejt
ndoshta shum heret
hiqe egon e kam tek zero
arsye une jom
ti nuk egziston.
Huu ,
osht koha per ne
me duhet ta them heej
ti mendon per ate shum
qart s'je une edhe me lart.
Kam stilin tim
qe ti se kii
se don edhe me mire
un tek ti do vi heeej

Reff (2x):
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne Start
mendoj se vet do rri
por ti e di se ,
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne start
edhe ti e ndjen.

BigBasta:
E vogel isha Nice dhe repi s'kishte lind,
ja dola ne Underground bastardi kishte diten,
une n'club super Fly, Koncertet i kom hite,
nese mendon gje tjeter ty t'kam genjy me vite (hahah).
Po me t'miret un' ato i kom gjithmon,
a je i sakt?
Vetia qe kam mu kon,
ca kem n'plan ate qe enderon
shkon On en OnOnOn !
se di qar vler do kishte ta boni tjeret,
kontriboj n'kit "shit" e s'thom as faliminderit,
Un' kthehem me shpesh se heret e tjera me gjona fresh,
me te fort se kurr, me te ron se dje,
se jom Lyrical Killa full me makina,
fillim e bojm Tironen se na pret Prishtina,
jom i shpejt ne start po tani jemi idhuj
edhe kjo nuk ka vend per style ne kena me kall ket dit !

Reff (2x):
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne Start
mendoj se vet do rri
por ti e di se
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne start
edhe ti e ndjen.

Lyrical Son (Festimi):

(B-B-B-Babes)...Kur e bone punen ti me mu krahasu, me
rima t'kopjume, t'nime e teprume,
ti ki deshtu me start...
...E du muziken seriozisht, s'jom artist po boj art...
...motherfucker jom unee...
Lyrical Gangsta, is Big City with me, n'Tiron' rep paska,
e s'ka kili-mili (ej) Prishtinen e kom mrapa,
Festimi edhe Basta, refreni o' Samanta.
Per krejt reperat estraden, e boj ton diten, ton naten
mc-t po idhen kur qartem, e ritmi lidhet pershtatet,
e boj muziken per hater n'secilen beat boj masaker,
qe don bojna teater, ti vjen e ki olti bossi
Publiku nalen e'm presin, publiken e maj afer vetit,
s'em rritet mendja qaq let si gjina qe huqin kur desin,
e na nuk hupim po mesim nuk jena tash per tash,
seclien dit' mir' e presim njona ja doli n'start.

Reff (2x):
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne Start
mendoj se vet do rri
por ti e di se
Jam , shum me teper se kaq
ne ja dolem ne start
edhe ti e ndjen.


Ky tekst u dërgua nga Kosovarjaa (3   Baani10   LabbyUnikk   vivakosova   saramk   shera   10kusha   OBoy5

Samanta Karavella, Big Basta & Lyrical Son - Start
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Start".
3. Video është e këngës "Start", por nuk këndohet nga Samanta Karavella, Big Basta & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:


Komente 0