A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sami Pacolli - Një Dashni


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/01/2019

2019-01-10T19:00:03

Video Production:

BUG ProductionSorry, this song lyrics is not yet available "Një Dashni" sung by Sami Pacolli.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Një Dashni".
The music video from Sami Pacolli attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Riki Sllamniku. We wish that's the lyrics you are looking for:

E di sa lodh ni dashni
E di sa vret ti ni tradhti
E kur do me zemer por gjen vetem lot ne sy

E di sa lodh ni dashni
E di sa vret ti ni tradhti
E kur do me zemer por gjen vetem lot ne sy

S'du t vdes pa te than
Edhe niher ni fjal
qe ti je ajo që shpirtin ma mban gjall
Më mir rob i vetmis
Se rob i dashnis t'pajetume
T'pakten m'lër plagen t'qet
Se sa net ti thjesht humbe

E unë t'kërkova kudo
Tash t'kujtohet ty apo?
E më kurr sdua t'shoh
T'lutem shko vetem shko

E unë t'kërkova kudo
Tash t'kujtohet ty apo?
E më kurr sdua t'shoh
T'lutem shko vetem shko

S'du t vdes pa te than
Edhe niher ni fjal
qe ti je ajo që shpirtin ma mban gjall
Më mir rob i vetmis
Se rob i dashnis t'pajetume
T'pakten m'lër plagen t'qet
Se sa net ti thjesht humbe

Jam lodh nga fjalt e mia
Që smund ti nxjerr goja jasht
M'asht kriju mbrenda nje jet
E pajetume e pa fjal
M'asht kriju mbrenda nje jet
E pajetume e pa fjal...


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019