A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Dielli

Dielli
dielli eshte i bukur
me tha nje flutur
dielli eshte ar
me tha nje gjahtare

pa diellin s'me ze gjumi
tha bufi kryelarte
pa diell ska lumturi
foli i fundit i forti ari

- poem written by Sara Ibrahimi


- Submitted by saraibrahimipz -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  18

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019