Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Rreze Lirie

Kohera te erreta
nxi nga ulerima
lufta pelciste
vdisnin shume trima

mjegull e marre
zemra te brengosura
trima te papare
kohera te tendosura

por me kohen
qielli u hap
rrezet e diellit vershuan prap
zemrat u ngrohen

treguan rrugen
rrugen e paqes
treguan lirine
dhe ne fund dashurine

- poezi nga Sara Ibrahimi


- U dërgua nga saraibrahimipz -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim