A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentor

Shpesh arbesa e vogel,
Duket lozonjare.
nena kur e vesh,
me kostume shqipetare.

Vallet kur vallzon
Ne qeshinlm sado pak
Kur e tund mindilin
Duket si bajrak

Poezit kur reciton
Nena se ndalon
Babai i buzeqesh
Zemren ia gezon

Kenget kur kendon
Zemren ta gezon
Lulet me te bukura
Per ty i gjen gjithmone

Tingujt e fundit
Te cdo fjale jane:
Gezuar 28 nentorin
Gjithe shqipetaret ane e mban

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019