Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nëntor

Shpesh arbesa e vogel,
Duket lozonjare.
nena kur e vesh,
me kostume shqipetare.

Vallet kur vallzon
Ne qeshinlm sado pak
Kur e tund mindilin
Duket si bajrak

Poezit kur reciton
Nena se ndalon
Babai i buzeqesh
Zemren ia gezon

Kenget kur kendon
Zemren ta gezon
Lulet me te bukura
Per ty i gjen gjithmone

Tingujt e fundit
Te cdo fjale jane:
Gezuar 28 nentorin
Gjithe shqipetaret ane e mban

- poezi nga Sara Keqa


- Poezia u dërgua nga Sara Keqa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet