A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime E Dashur

Floket mi perkdhel,
me dore te embel,
syte e shikojne,
ate dhe ne enderr,
nena ime e dashur,
oh sa fort te dua,
ti je yll diell e hene per mua,
me mesove e edukove,
pa pertim ti nene per mua,
shume mund tregove,
kur me nevojitet ngohtesi,
ate e gjej te ti,
kur me nevojitet sherim,
ti je ilaq per shpirtin tim,
ndoshta jame e vogel,
dhe jam misterioze,
sepse dua te di,
si te behem zemermire si ti.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019