A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Ngjyrat E Ylberit

Kjo Tara e vogel,
Nen sqetull qjellor,
Ngjyrat E Ylberit,
I perkdhel me dore.

Kjo ngjyra e kuqe,
Sa shume i ngjan,
Ne faqet e kuqe,
Si molla i kaja.

Kjo ngjyra e bardhe,
Qe simbolizon paqen,
Ne fytyren e saj,
Simbolizon vajzen.

Gjithe ato ngjyra,
Qe ka ylberi,
Nuk eshte e lehte ti pershkruajme,
As e lehte per te vlersuar,
Por shume e lehte per te medituar.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019