A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Shkoi vera,
Porsi hapi,
Erdhi vjeshta,
Porsi vrapi.

Eja moj e bukur vjeshte,
Une po te pres me vreshte,
Te pres ne kopsht e ne ore,
Te pres me gezim,
miresevjen ne vendin tim.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019