A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja Ime E Dashur

Mesuese e dashur,
Oh sa fort te dua,
Me mesove e edukove,
Tregove shume mund per mua.

Kur me vjen ne mendje,
Zeri yt i embel,
Lotet rrudhemojne,
Si te ishte enderr.

Krijese qjellore,dashuri perallore,
Mesuese e dashur me dashuri kendove,
Mesuese e dashur ti ke shpirt te paster,
Fjalet e tua jane si dukati i pasur.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019