A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nje Grua E Ndershme

Ti je si nje qiri qe ke ndriquar cdo te mire ne rrugen time. Ti oj e Dashura ime. Ti je esenca e kohes time. Ti deshire e pastert. Ashpersia yte per mua eshte e bute dhe e embel. Ndersa fjalet e tua “e vogla ime” i largojne te gjitha brengat e mija. Dua qe te pershkruaj, pra çfarë të them? Ajo posedon bukuri te plote. Allahu e ka vequar bukurine e saj, dhe imazhin e saj ne mendjen time e ka zbukurar e stolisur. Pellembet e saj jane te bukura e te buta. Bukuria e saj eshte rritur edhe pas semundjes. Allahu e ka krijuar ate me besim, eshte e bute e embel dhe e pajisur me durim mbi durimin tone.Une e di qe poezija ime nuk mund ta shlyen borxhin. Ndjehem qe kam bere shume pak, madje edhe pse kam shkruar poezi e vargje. A e dini se kujt i jane dedikuar keto vargje? Kush eshte ajo e dashur dhe grua e kendeshme? Ajo eshte nena ime. Nena ime per ate rrah zemra ime! Oj nene une isha e pakujdesshme. Te lutem qe te me falesh dhe te jesh e bute. Oj nene me fal gabimet. Gabimet dhe leshimet jane te metat e mija. Dua qe ti te jesh e kenaqur me mua. Dua te me falesh gabimet qe i kam bere ndaj teje. Oj nene frikesohem. Kemi 1 zemer dhe 2 duar. Nene do te lutemi per ty perdertisa jam gjalle.Te dua shume!

- essay written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019