A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gjyshërit

Gjyshi Im

Gjyshi im i dashur,
Fort me ka marre malli,
Fytyren me ta pa,
E me te puth tek balli,
Me ka marre malli,
Per fjalet e tua te embla,
kur te vije ne shtepi,
Te me thuash bije mire se erdhe ti.

Kjo bote ishte e shkurter,
Dhe kalimtare,
Pejsazhi bukuria lojera hileqare,
Fjalet qe i thash ishin per hajgare,
momente te bukura patem ashiqare.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019