A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Bajrami

Aroma e Bajramit,tingellima e ezanit,
deperton thelle dhe shpon zemren e muslimanit,
mbreteron gezimi.mbreteron hareja
se neve te gjitheve na bashkon feja.

larte ne minare,
po therret ezani,
ejani ne namaz o musliman,
te falim te bukurin bajram

Te festojme,
Kete dite te vecante,
te solidarizohemi,
te jemi te barabarte.

- poem written by Sara Keqa


- Submitted by Sara Keqa -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019