Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naimit

Të lindi Frashëri dhe shtëpia ime
Ti në Stamboll,kandil në Shqipëri
Penda jote udhëdritë Lirie
Lindë dhe rritë nga vatra jonë.

O Naim gojëmbli
Naimi dorarti
O Naim mendjendrituri
Naimi gurërëndi
O Naim Profeti Ynë.

U venite duke menduar
U trete duke shkruar
Edhe Unë për Ty thurr vargje
Nëpër shtigje jete duke kaluar
Nga ty trasuar.

- poezi nga Sazan Papraniku


- Poezia u dërgua nga arsimdiber -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet