Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Trimërie


Etikë Në Thonjëza

Për jetë.
E për mot
Nëna
Se polli
Kot
Atë që mori
Dje dhe sot
Paranë lavire
E larovè të shitur.
Njèrka
Që ia fali
Jetën
Por jo të vërtetën
Tërë jetën e jetës
Me prindër
Jetim mbeti
Ngrohtësinë e humbi
Askund se gjeti.

- Poezi nga Sazan Papraniku


- U dërgua nga arsimdiber -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim