Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ndytës

Korb,gojëfëlliqur
Zë shqerrur,i zymtë
Hiqmu qafës!
Largohu se të hoqa
Me gurë a me pushkë.
Zëri yt mbytës
Më prishën edhe gjumin
Qetësinë dhe rendin
Kuptimin e Jetës ma humbin
Në qelbësira ndyhesh
Ndytës ke për të qenë
Dallëndyshe kurrë-Jo
Korb,korb ilexhi Po se po! ...

- Poezi nga Sazan Papraniku


- U dërgua nga arsimdiber -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim