Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sbt - Me Mungon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

06/02/2011

2011-02-06T12:45:21+00:00per ty zemer...

pjesa...1... D- doni
E marr nje leter me shkru per ty zemra jem
nuk arrij me shkrujt gja se shpirti po me dhem
ai nuk ka faj se e ke lendu ti
se ke ikur larg e ke lene ne vetmi
sa her shikoj qiellin une ty te kujtoj
sikur te ishim bashk tet t'perqafoj
ti e din se une pa ty nuk muj me jetu
dua ti them kto fjale magjike ty te du
ti beso ca po them se jane te verteta
sikur te kam dasht une ty sjan dasht romoe e zhulieta .....
premtimin ce patem ba (ce patem ba) ti e prishe
mendove qe me tjetrin e lumutur do te ishe
u besove fjaleve tjerve edhe pse nuk ken te verteta
u mundova te te bindja po te verteten nuk e gjeta
e ket kenge ce e bona e ka nje mesazh per ty
n'zemren teme ke ven kur dush me u kthy

ref---D- doni
edhe sonte yjet s'po shkelqejn..??
mungesën tende e ndjejn ( e ndjejn e ndjejn.e ndjejn...??)
Të lutem mendo pak per mua
sepse un ty te dua
vetem ty te dua (ty te dua)

pjesa...2... G
Mos i beso askujt mos e urrej veten..
me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon
ti besoj zemres time se vetem ty te don
ajo eshte bosh sepse ti mungon
emri yt ne zemren time do te ngelet
sepse un te dua e mos beso te tjeret
je si engjell qe me drit me verbon (me verbon)
je si trendafil qe ne dimer lulzon
cdo dit e cdo nat per ty mendoj
e zotit i them me trego si te veproj
cdo dit e cdo nat vec per ty mendoj
qe te jemi bashke un shpresoj
Nuk mendoj për as gje tjetër
emri yt nuk zen vend tjetër
Pa me ma than fjalën
**TE DUA**
ateher mundesh me'm qetsua.

ref---D- doni
edhe sonte yjet s'po shkelqejn..??
mungesën tende e ndjejn ( e ndjejn e ndjejn.e ndjejn...??)
Të lutem mendo pak per mua
sepse un ty te dua
vetem ty te dua (ty te dua)

pjesa 3 DennY
Qka po ndodh o zot cka po ndodh me mua
une spo e kuptoj pse aq shume e dua
jeten per ty do jap vetem ty te dashuroj
zemren ty do ta jap e askush s'me ndalon
vetem ty te dua se di a me beson
pyete zemren time ajo te tregon
cdo nate per ty mendoj e te kujtoj
e shof foton tende e nga malli nis t'lotoj
tani e kuptoj se sa shume me mungon
ne zemren time do ngelesh gjthmone
Jam i ftoht si dimri ne male
se ti zemres time vetem dhimbje i fale
plaga ime mbeti e thell sa nje det
ti nuk je ajo qe harrohesh kaq leht
Hape zemrën dhe vajto,,hape dritarën dhe shiko
hape letrën dhe lexo,,të kam në zemër mos harro...

ref---D- doni
edhe sonte yjet s'po shkelqejn..??
mungesën tende e ndjejn ( e ndjejn e ndjejn.e ndjejn...??)
Të lutem mendo pak per mua
sepse un ty te dua
vetem ty te dua (ty te dua).......


Ky tekst u dërgua nga  GIMI1
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet