Sela aka Boszman
Sela aka Boszman
Sela aka Boszman
 • Emri i vërtetë:
 • Selami Zena
 • Vendlindja:
 • Rahovec
 • Jeton në
 • Gjermani
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Janar 1988
 • Horoskopi:
 • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Sela aka Boszman është këngëtar i njohur. Selami Zena, i njohur si SeLA a.k.a BosZMaN, jetoi deri në moshen 12 vjeqare ne Kosovë. Në vitin 2005 largohet për në Gjermani, aty ku babai i tij jetonte prej disa vitesh. SeLA filloi aty jetën e re dhe u njoh me shumë shqiptarë, me te cilët lidhi një shoqëri shumë te ngushtë.

Ne vitin 2004 fillon të merret me muzikë kryesisht si Dj me miximin e këngëve të ndryshme. Më pas, BosZMaN zbulon talentin për të interpretuar. Ai fillon te shkruajë tekste të stilit "Rap" dhe i interpreton.

Në vitin 2010, Sela A.K.A Boszman publikon albumin "Se Jena Shqiptar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 19